Kedves Szülők!

Miután a vírushelyzet miatt a kapcsolattartás módja az intézmény és a szülők között megváltozott, az osztályfőnökök és az SZMK-vezetőjén keresztül tájékoztatni szeretném Önöket az intézmény életével, működésével kapcsolatban néhány dologról.

Köszönöm, hogy mindannyiunk érdekében, védelmében Ön is betartja az iskolára vonatkozó járvány ügyi szabályokat.

Sajnos a vírus és a védekezéssel járó intézkedések, ebben a félévben már többször is megjelentek a mi közösségünkben is. Levelemben szeretném Önt tájékoztatni, hogy a járvány kapcsán milyen protokollt kell követnie az intézménynek.

• A hozzánk beérkezett pozitív eredményekről haladéktalanul tájékoztatnunk kell a járványügyi hatóságot (ÁNTSZ). Ők felveszik a kapcsolatot az érintettekkel kontaktkutatás céljából is.
  • Az ismert adatok birtokában ők rendelik el a kötelező karantént az érintett személyeknek, és határozzák meg annak időtartalmát.
  • Az ÁNTSZ-nek tett jelentéssel egy időben tájékoztatási kötelezettségünk van az EMMI és a Fenntartó felé.
  • Online oktatást csak az EMMI rendelhet el a tanulóknak. Az intézmény vezetőjeként én ezt nem tehetem. A kormány jelenlegi álláspontja az, hogy intézményi keretek között folytatódjék az oktatás, nem kívánja a szülők terheit növelni.
  • Ennek az elvárásnak igyekszünk megfelelni és teljesíteni a mindennapokban, még akkor is, ha kollégáim közül többen betegek lesznek, kitartóan végezzük a helyettesítésüket.
  • Azok a tanulók, akik nem kerültek karanténba, de online oktatásra vonatkozó határozatuk van, nem kell, hogy igazolást hozzanak. Az online feladatvégzés természetesen mindenki számára kötelező.
  • A hiányzások igazolására – karantén esetén – a hatósági karantént feloldó határozatot, betegség esetén orvosi igazolást fogadunk el az iskolába érkező tanulóktól. Igazolás nélkül nem térhetnek vissza az intézménybe. Kérem, erre fokozottan figyeljenek, mert igazolás nélkül a tanulókat haza kell küldenünk.

Vezetőként követem az előírásokat, és kollégáim kötelessége is ezek betartása.

Felújításról:

A tavaly októberben megkezdődött építkezési munkálatok lassan befejeződnek. Már látjuk a fényt az alagút végén. A kivitelező ígéri a december végi átadást. Azt szeretném, ha a téli szünetet követően már az új épületben; alsósok, felsősök együtt kezdhetnék az új évet.

A költözködést, berendezkedést csakis január első hetében tudjuk megtenni, ezért január 4-től (hétfő) január 7-ig a Fenntartó hozzájárulásával tanitás nélküli szünetet rendelek el.

A felhasználható tanítás nélküli munkanapok átrendezésével, illetve egy ledolgozandó nappal pótoljuk az elmaradást. Erről az osztályfőnökök időben tájékoztatást adnak.

Természtesen január 4-7 között felügyeletet (8.00-16.00-ig) és étkezést biztosítunk az azt igénylő tanulók számára. Ezzel kapcsolatban az osztályfőnök még megkeresik Önt. A költözködésnél osztályonként néhány szülő segítsége is sokat számítana. Kérem, amennyiben lehetősége van rá, jelezze az osztályfőnöknek.

Köszönöm a megértését és együttműködését.

Áldott adventi készülést és jó egészséget kívánok!

Fodor Mihályné

2024 Május