• óvodapedagógus
  • tanító, magyar szakkollégium
  • alapfokú hitoktató
  • magyar szakos tanár és bölcsész
  • közoktatási vezető

1997-ben léptem a pályára, azóta katolikus intézményekben gyakorlom a hivatásom, és élem a hitem a munkám során is. 2005 óta tanítóként és magyartanárként, korábban óvodapedagógusként dolgoztam intézményünkben, illetve egy pécsi katolikus óvodában. 2007-ben kinevezést kaptam az intézményünk élére, s ezt a feladatkört kisebbik gyermekeim születéséig töltöttem be. Azóta osztályfőnökként, felsős magyartanárként, napközis nevelőként tevékenykedek, alsóban leginkább magyar nyelv és irodalmat, éneket és drámát tanítok. Szerkesztem az egyházmegye pedagógiai folyóiratát, mely a kezdeményezésemre jött létre. Négy gyermekem közül kettő az iskolánk tanulója volt, két kisebb jelenleg is az, a nagyobbak egyházi gimnáziumokban folytatják tanulmányaikat.

Osztályaimban igyekszem olyan közösséget kiépíteni, ahol a gyerekek tisztelik és elfogadják egymást, felismerve, hogy mindegyikünk egyszeri és megismételhetetlen ajándéka a Jóistennek.

Tanári munkámban mind magamból, mind tanítványaimból a maximumot próbálom kihozni. Sokat foglalkozok tananyagfejlesztéssel, keresem az élvezetes tanulás-tanítás útjait. Szeretném, ha tanítványaim kedvelnék és izgalmasnak tartanák az általam tartott órákat. Következetes munkával, folyamatos és stresszmentes számonkéréssel veszem rá tanítványaimat a rendszeres tanulásra.

Sok tehetséges gyereket készítek fel versenyre: szavalóversenyre az optimális versválasztással (ehhez nagyon fontos a gyerekek ismerete) versíró- és nyelvtanversenyekre, s újabban szép színjátszó sikereket is elkönyvelhetnek csoportjaim. Szívügyemnek tartom, hogy a gyerekek közül egyre többen megszeressék az olvasást, ismerem a kortárs ifjúsági irodalmat, tanítványaimmal sokszor egymásnak ajánlunk könyveket. Örömmel látom, hogy egyre többeket kap el az olvasási láz.